Ivan Hasek: Sadece defans yaparsak kazanma şansımız olmaz!

EURO 2024 F Grubu’nun 1’inci haftasında Portekiz ile karşı karşıya gelecek Çekya’da teknik direktör Ivan Hasek açıklamalarda bulundu.

Portekiz’e karşı sadece defans yapmamaları gerektiğini belirten Ivan Hasek, “Portekizli oyuncular dünya çapında çok ünlü ve popüler. Biz o kadar ünlü değiliz. Portekiz’in yıldızlarına karşı takım oyunu sergilememiz gerek. Başarılı olmak için tek şansımız bu. Topla oynamazsak, sadece defans yaparsak kazanma şansımız olmaz ve başımızı öne eğip sahayı terk ederiz” dedi.

Portekiz’in maçın favorisi olduğunu vurgulayan Ivan Hasek, “Portekiz takımına baktığınızda en iyi kulüplerde oynayan yıldız oyuncuların olduğunu görüyorsunuz. Portekiz, Avrupa Şampiyonası’nın en büyük favorilerinden biri. Bu maça favori olarak çıkmıyoruz ama kazanmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Ivan Hasek son olarak şu sözleri dile getirdi:

“Ronaldo’ya karşı oynamanın hayatınızın geri kalanında hatırlayacağınız bir şey olduğu açık. Maçtan sonra birbirimize sadece Ronaldo’ya karşı oynadığımızı değil, Ronaldo’yu yendiğimizi söylemememizi isterim. Bu, oyuncular için ömür boyu unutulmayacak bir hatıra olacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir